Salorhin – spray do gardła

spray-do-gardla

Kaloryfery powodują, że w domu jest suche powietrze. To ono źle wpływa na nasze gardło. Może prowadzić nawet do bólu gardła. Aby temu zapobiec warto skorzystać ze sprayu do gardła, który zawiera olejek z drzewka herbacianego, pantenol, alantoinę i glicerynę.

Suche powietrze mocno podrażnia i uszkadza błonę śluzową, która wyściela nie tylko gardło i nos, ale również pokrywa oko. Nawilżać jamę ustną można za pomocą Salorhin w sprayu, który zawiera:

1. Olejek z drzewa herbacianego

Działa nie tylko przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, ale również przeciwbakteryjnie, gdyż niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich i -ujemnych, w tym te, które są odpowiedzialne za choroby dróg oddechowych. W latach 20-tych XX wieku używany był nawet, w stomatologii i chirurgii, do oczyszczania ran i zapobiegania zakażeniom. Inhalacje olejkiem z drzewa herbacianego zalecane są w przypadku chorób gardła, uciążliwego kaszlu czy zapalenia zatok.

2. Pantenol

Łatwo wnika w głąb skóry, a następnie zmniejsza utratę z niej wody, dzięki czemu staje się miękka i elastyczna. Pantenol stymuluje podziały komórkowe, dlatego działa na śluzówkę gojąco i regenerująco. Dzięki temu łagodzi podrażnienia, w jamie ustnej, które powstały z powodu zbyt suchego powietrza. Poza tym, wykorzystuje się go przy gojeniu ran i drobnych uszkodzeń skóry.

INNE: Ból gardła – jak się mu nie dać

3. Alantoina

Dzięki zdolności alantoiny do gromadzenia wody, w macierzy wewnątrzkomórkowej i wokół cząsteczek keratyny, działa nawilżająco. Zapewnia prawidłowe nawilżenie błon śluzowych również w ich stanach zapalnych. Potrafi tworzyć kompleksy, które neutralizują związki podrażniające lub uwrażliwiające, dzięki czemu łagodzi pieczenie i ból.

4. Gliceryna

Jest substancją o dużej higroskopijności, czyli zdolności do pochłaniania wilgoci, co wykorzystuje się w medycynie, jak i kosmetyce. Poprawia elastyczność i jędrność skóry, a także wygładza ją. Dzięki swoim właściwościom, preparaty z gliceryną są zalecane do stosowania szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany